Gdyby istniał jeden wzór długopisu, który odpowiada wszystkim, to tylko taki byłby dostępny w sprzedaży. Wiemy jednak, że tak nie jest, a rozmaite rodzaje długopisów powstały właśnie po to, żeby zaspokoić potrzeby jak największej liczby użytkowników. Ilu ludzi, tyle opinii, ale wygodny długopis zazwyczaj oznacza taki, który łatwo się nam prowadzi, ma odpowiednią wagę i nie należy specjalnie dociskać go do kartki, żeby spełnił swoją funkcję. Trudno jednak jednoznacznie wskazać, który długopis jest najlepszy albo który jest najbardziej wygodny. Wszystko zależy od naszej dłoni i sposobu, w jaki nauczyliśmy się prowadzić długopis.

Jak sprawdzają się markowe długopisy? Ranking najlepszych jest możliwy do skonstruowania?

Wraz ze wzrostem ceny, wzrasta również jakość wykonania, a to zdecydowanie może wpłynąć na wygodę użytkowania długopisu. Jednak jeśli chcielibyśmy zestawić ze sobą droższe, markowe długopisy, ranking zasilałyby pewnie podobne firmy, ale ich produkty zajmowałyby inne pozycje. Dlaczego? Bo w przypadku wysokiej klasy długopisów najbardziej liczą się detale – ich wykonanie sprawia, że nie zwracamy tak naprawdę uwagi na podstawowe cechy, bo szybko o nich zapominamy. Zaczyna liczyć się specyficzny kształt, wzór, lub wykończenie. Dla niektórych najlepszym rozwiązaniem będą miękkie długopisy, które dzięki miękkim elementom nie odciskają się na palcach. Innym do gustu przypadnie ciężki długopis, który pewnie leży w dłoni i daje poczucie stabilności. Jeszcze inni postawią na długopisy lekkie, które nie obciążają dłoni i są wygodniejsze przy dłuższych sesjach.

Dla każdego coś dobrego – wybierz wygodny długopis dla siebie!

Jeśli zależy nam na dodatkowych walorach estetycznych, to warto zdecydować się na długopisy z grawerem. To dobry kierunek jeśli chcemy, by długopis był jednocześnie reprezentacyjnym gadżetem. Jeśli dbamy o środowisko, to do dyspozycji są długopisy ekologiczne, np. papierowe. Jeśli cenimy sobie długopisy, które mają wyczuwalną wagę, to dobrym rozwiązaniem będą choćby długopisy metalowe. Poza standardowymi modelami można pomyśleć o piórach kulkowych lub wiecznych. Tak naprawdę wybór odpowiedniego narzędzia piśmienniczego w głównej mierze polega na tym, jakim pisadłem jest nam wygodnie się posługiwać. Można zaryzykować stwierdzenie, że największej grupie osób przypadną do gustu te długopisy, które nie obciążają dłoni i sprawiają, że właściwie nie zwracamy na nie uwagi podczas pisania. W bogatej ofercie sklepu Długopisy24 każdy znajdzie coś dla siebie, a w razie wątpliwości zawsze można dopytać obsługę.