Co wygrawerować na długopisie lub piórze? To pytanie, które zadawał sobie niemal każdy, kto chciał wręczyć bliskiej osobie upominek tego typu, lub myślał o eleganckim drobiazgu dla siebie. Zastanówmy się, jakie sentencje na grawer mogą sprawić, że taki prezent zostanie zapamiętany na dłużej.

Spis treści:

Sentencje na grawer – jak sprawić, by prezent miał charakter?

Długopisy, pióra czy nawet eleganckie ołówkidoskonałym pomysłem na prezent. Lista ich zalet jest długa, jednak to uniwersalność oraz możliwość personalizacji nadaje im unikalny charakter – odpowiednie sentencje na grawer mogą sprawić, że taki upominek zyska dodatkową głębię.

Pierwsza zaleta wydaje się oczywista – Lwia część ludzi posługuje się długopisem niemal codziennie. Szkoła, praca, prowadzenie dziennika, składanie podpisów na dokumentach – to narzędzie, które stało się naturalnym przedłużeniem ręki wielu z nas. Przybory piśmiennicze mają w sobie także pewną szlachetność – w końcu pisanie to jedna z pierwszych rzeczy, jakiej uczymy się podczas nauki w szkole, a w dawnych czasach zarezerwowana była dla nielicznych.

Jednak to drugi atut tych przyborów ma kluczowe znaczenie. Eleganckie pióro czy długopis potrafią ucieszyć – jednak dopiero wygrawerowanie na nich napisu sprawi, że taki prezent stanie się unikalny i na zawsze zostanie w sercu obdarowanego.

Sentencje na grawer mogą być bardzo różne. Może być to data, z którą obdarowana przez nas osoba wiąże szczególne wspomnienia, cytat z filmu, który odpowiednio rezonował z jej emocjami – wszystko zależy od naszej wyobraźni i relacji, jaką mamy z kimś, komu wręczymy taki wyjątkowy, spersonalizowany prezent.

Co wygrawerować na długopisie?

Oczywiście, możemy wygrawerować napis na długopisie należącym do nas. Jeśli decydujemy się na taki krok, pamiętajmy o przeznaczeniu tego narzędzia – jeżeli będziemy używać je codziennie, warto pomyśleć o czymś, co wprawi nas w dobry nastrój za każdym razem, gdy na nie spojrzymy. Dobrymi pomysłami mogą być:

  • Catchphrase (czyli często powtarzające się wyrażenie) bohatera naszego ulubionego serialu
  • Imię lub pseudonim kogoś nam bliskiego
  • Tytuł często słuchanego przez nas utworu
  • Imię naszego zwierzaka

Taki długopis z pewnością ubarwi każdą sytuację, w której konieczne będzie napisanie czegoś. Pamiętajmy także o tym, że istnieją też długopisy reklamowe, które można nie tylko wygrawerować, ale niemal dowolnie spersonalizować – to zwiększa możliwości urozmaicenia takiego upominku.

Co wygrawerować na piórze?

Pióro to narzędzie używane znacznie rzadziej niż długopis – zazwyczaj korzystamy z niego podczas specjalnych okazji – przy składaniu wpisu do księgi pamiątkowej, podpisywania umowy bądź składania dedykacji.

W związku z tym charakter wygrawerowanej sentencji na piórze powinien być inny – bardziej tajemniczy i osobisty.

Ciekawym pomysłem są łacińskie sentencje na grawer – sam fakt, że występują one w tak nietuzinkowym języku sprawia, że zyskują one dodatkową wartość – tajemnicze per aspera ad astra widniejące na naszym piórze z pewnością będzie przyciągać uwagę.

Jeśli faktycznie interesują nas łacińskie sentencje na grawer, pamiętajmy, aby dobrze sprawdzić, czy wybrany przez nas cytat nie zawiera błędów!

Grawer – pomysły, które potrafią zadziwić

Grawerować można naturalnie nie tylko na narzędziach piśmienniczych. Nic nie stoi na przeszkodzie aby w ten sposób ozdobić praktycznie dowolny przedmiot wykonany np. metalu, plexi, skóry bądź jej ekologicznego odpowiednika, drewna, szkła czy nawet gumy.

Któż nie chciałby mieć eleganckiej szkatuły na akcesoria, na której widnieje unikalny symbol lub sentencja?

Sentencje na grawer – na pióro, na długopis, na co tylko chcemy!

Jak widać, technika grawerowania oferuje ogromne możliwości. Dzięki niej upominek w postaci pióra lub przedmiot, który jest dla nas istotny nabierze unikalnego wyglądu. A cóż może być lepszego niż prezent, w którym zawrzemy cząstkę siebie?


Grafika: canva.com