W tym artykule przedstawiamy wybrane najpopularniejsze rodzaje długopisów, którym warto przyjrzeć się bliżej. Długopisy to niezwykle praktyczne i funkcjonalne przedmioty, które mogą znaleźć zastosowanie praktycznie w każdej sytuacji. Dodatkowo obecnie długopisy są również doskonałym narzędziem reklamowym, na który decyduje się coraz więcej firm.

Najpopularniejsze rodzaje długopisów

Obecnie na rynku można dostrzec szereg różnorodnych długopisów, które różnią się między sobą funkcją jaką pełnią, wyglądem, a także przeznaczeniem. Długopisy, które z pewnością każdy powinien znać to, m.in. długopisy ekologiczne, z grawerem, BIC z nadrukiem, metalowe, Touch, a także tak zwane wieczne pióra.

  1. Długopisy ekologiczne

Korzystanie z produktów, które produkowane są z zachowaniem bezpieczeństwa dla środowiska to obecnie bardzo powszechny trend. Coraz większa część społeczeństwa przykłada szczególna uwagę na to, z czego produkowane są produkty. Dlatego jednymi z najpopularniejszych długopisów to właśnie te ekologiczne. Produkowane są z drewna, bambusa, a także z papieru.

Ten rodzaj długopisów będzie doskonałym pomysłem na upominek dla pracowników, klientów czy kontrahentów. Dzięki takiemu rozwiązaniu Twoja firma z pewnością zyska uznanie w ich oczach.

  1. Długopisy z grawerem

Kolejny bardzo popularny rodzaj długopisów to długopisy z grawerem. Sprawdzają się one przede wszystkim jako upominek z okazji urodzin, imienin czy ważnego wydarzenia. Personalizowany grawer sprawia, że osoba obdarowana poczuje się wyjątkowo.

  1. Długopisy BIC z nadrukiem

BIC to wiodąca marka zajmująca się produkcją długopisów. Jest doceniania na całym świecie, a jej długopisy cieszą się niegasnącą popularnością. Długopisy BIC z nadrukiem to przede wszystkim połączenie jakości i wyjątkowego designu.

  1. Długopisy metalowe

Są jednymi z najczęściej wykorzystywanych gadżetów promocyjnych przez firmy z różnych branży. Ich popularność wynika przede wszystkim z niezwykłej wytrzymałości. Długopisy metalowe, na których umieszczone jest np. logo firmy mogą służyć jako upominek dla partnerów biznesowych lub potencjalnych klientów.

  1. Długopisy Touch

Przeznaczone są do obsługi ekranów dotykowych w urządzeniach elektronicznych – smartfonach lub tabletach. Obecnie duża część społeczeństwa korzysta w swojej pracy z urządzeń mobilnych, dlatego długopisy Touch to rozwiązanie, na które warto się zdecydować.

  1. Pióra wieczne

To najbardziej eleganckie rodzaje długopisów, z których korzystają różni przedsiębiorcy. Podpisując się piórem na dokumentach stawiasz się w pozycji osoby obytej, która zna się na rzeczy.

Długopis jako narzędzie promocyjne

Jak wspomnieliśmy wcześniej długopisy to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale także doskonały sposób na promocję firmy.

Umieszczenie logo lub charakterystycznego znaku dla firmy sprawia, że marka staje się rozpoznawalna i chętnie z jej usług korzysta coraz więcej osób. Dodatkowo obdarowanie potencjalnego klienta bądź kontrahenta tego typu upominkiem sprawia, że czuje się on doceniony.