Ołówki bardzo często kojarzą się wyłącznie z narzędziem do szkicowania, rysowania czy zapisywania drobnych notatek. Jednak są one nie tylko praktycznym gadżetem, który może przydać się w każdej sytuacji, ale również mogą stanowić doskonałe narzędzie promocyjne firmy.

Zastanawiasz się, czym wyróżniają się ołówki reklamowe, a także jak wybrać idealny ołówek dopasowany do Twojej firmy? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Czym wyróżniają się ołówki reklamowe?

Ołówki reklamowe to narzędzia, które przyciągają uwagę ze względu na swoją praktyczność, personalizację dopasowaną do marki czy subtelny przekaz reklamowy, dlatego coraz więcej firm decyduje się na zastosowanie ich w swoim przedsiębiorstwie. 

1. Praktyczny gadżet

Ołówki reklamowe są praktycznym gadżetem, który może być wykorzystywany w różnych sytuacjach. Używane są na co dzień w biurach, domach, uczelniach czy szkołach, mogą być doskonałym narzędziem reklamowym, który zwiększa rozpoznawalność marki czy promocyjnym podczas targów bądź eventów.  

2. Możliwość własnej personalizacji 

Ołówki reklamowe pozwalają na ich własną personalizację dostosowaną do potrzeb firmy. Można nie tylko umieścić na nich logo czy nazwę firmy, ale również dopasować wzór czy kolor do identyfikacji wizualnej marki. Dzięki temu Twoja firma może się wyróżnić na tle konkurencji, a ołówki nadadzą jej indywidualnego charakteru. 

3. Ekologiczne rozwiązanie 

W dzisiejszych czasach wiele firm przykłada dużą uwagę do prowadzenia działań zgodnych ze zrównoważonym rozwojem i wybiera produkty, które przyjazne są dla środowiska. Ołówki reklamowe wykonane z drewna to doskonała alternatywa dla plastikowych gadżetów. Wybór tych narzędzi piśmienniczych z pewnością przyciągnie uwagę zarówno potencjalnych klientów, jak i partnerów biznesowych, dla których ochrona środowiska ma duże znaczenie.

 

Jak wybrać idealny ołówek reklamowy?

Ołówki reklamowe mogą być skutecznym narzędziem promocyjnym, który zwiększy rozpoznawalność, a także pozytywnie wpłynie na wizerunek marki. Jednak, aby było tak również w przypadku Twojej firmy, ważne jest, aby wybrać ołówki, które oddadzą charakter marki i będą idealnie do niej pasować.

Na początek należy określić, jakie preferencje oraz potrzeby ma Twoja grupa docelowa, aby dostosować styl, kolorystykę czy nadruk do jej oczekiwań. Warto pamiętać również o tym, aby wszystkie te elementy były dopasowane do całej identyfikacji Twojej firmy, aby stworzyć spójną całość, która będzie się z nią kojarzyć. Na ołówkach warto umieścić logo, które przykuwa uwagę i zapada w pamięć odbiorców. 

Kolorystyka ołówków powinna być spójna z paletą kolorów Twojej marki. A wybór modelu gadżetu powinien zależeć przede wszystkim od tego, czy zależy Ci na drobnych ołówkach, takich jak te wykonane z drewna, czy jednak chcesz postawić na coś nie co bardziej eleganckiego. W tym przypadku doskonale sprawdzi się np. ołówek z kryształkiem Svarowski’ego czy metalowy ołówek automatyczny.