Dzień Nauczyciela, zakończenie roku szkolnego, a może chęć docenienia starań – okazji, przy których warto pedagogowi wręczyć drobny upominek, jest naprawdę sporo. Jaki prezent będzie jednak odpowiedni? Aby nie wprawić nauczyciela w zakłopotanie czy popełnić faux pas, warto kierować się prostą zasadą. Upominek nie powinien być drogi i warto, by kojarzył się z zawodem belfra. Proponujemy zatem wybór długopisu na prezent! Jaki model warto wręczyć nauczycielowi? 

Długopis na prezent – kiedy warto wręczyć długopis nauczycielowi?

Długopis na prezent dla nauczyciela to doskonały upominek na Dzień Nauczyciela, a także na zakończenie roku szkolnego. Można również wręczyć go wychowawcy po wielu latach wspólnej szkolnej przygody – w przypadku, w którym pamiątkę chcą sfinansować wszyscy uczniowie, warto pokusić się o zestaw dobrej klasy długopisów w modnych etui ze skóry

Długopis na prezent to także okazja na docenienie nauczyciela przez rodziców uczniów, dyrekcję czy współpracowników. Taki drobny upominek z pewnością zostanie dobrze odebrany – długopis to niewątpliwie jeden z symboli szkoły i ważne, choć proste narzędzie edukacyjne… 

Długopis na prezent dla nauczyciela – jaki wybrać? 

Długopis na prezent dla nauczyciela powinien być elegancki, wykonany z wysokiej klasy materiałów, a także wręczony we właściwy sposób. Warto postawić na zestaw długopisu z modnym etui – oczywiście warto wybrać też prezent z grawerem. W zależności od modelu długopisu można zastosować takie metody znakowania jak: tampondruk, sitodruk na okrągło, nadruk brokatem czy grawerunek laserowy. Ostatnia technika najlepiej sprawdzi się przy spersonalizowaniu długopisu na prezent dla nauczyciela – na obudowie długopisu można umieścić imię i nazwisko, krótkie podziękowania, życzenia czy po prostu modne wzorki. Jaki model warto jednak wybrać? Oto kilka naszych propozycji: 

  • Długopis metalowy z grawerem lub nadrukiem – taki długopis dostępny jest w naszej ofercie w solidnych obudowach, a także różnych ich kolorach. Najlepiej postawić na stonowaną barwę oraz klasyczny model długopisu na prezent.  
  • Długopis ekologiczny bambusowy – z pewnością taki model długopisu zachwyci Twojego nauczyciela m.in. biologii, chemii czy przyrody. Będzie on wyrazem troski o dobro naszej planety, a także designerskim gadżetem na biurku pedagoga. Długopisy ekologiczne z bambusa wyróżniają się lekkością oraz minimalistyczną elegancją w iście egzotycznym, japońskim wydaniu. Warto dodać, że styl japandi, w którym wykonany jest długopis bambusowy, jest coraz popularniejszy w Polsce! 
  • Długopis ekologiczny z drewna – podobnie jak odmiana bambusowa jest to narzędzie biodegradowalne, niestandardowe, przyjazne środowisku oraz bardzo eleganckie. Szczególnie pięknie taki długopis będzie wyglądał z grawerunkiem. 
  • Długopis Touch pen – szukasz długopisu na prezent dla nauczyciela matematyki, informatyka, a może pedagoga lubiącego nowinki techniczne? Jeśli tak właśnie jest, warto wybrać personalizowany długopis touch pen, czyli ten z końcówką do pracy z ekranami dotykowymi. Designerskim modelem jest m.in. długopis z miarką. 
  • Pióro kulkowe – ten model długopisu z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza jeśli dodatkowo zostanie od upiększony spersonalizowanym grawerunkiem. Warto wiedzieć, że pióra kulkowe to połączenie klasycznych długopisów z piórami. Gwarantują one doskonałą jakość pisania i prawdziwie luksusowy wygląd. Na prezent dla nauczyciela doskonale sprawdzi się np. nasze pióro kulkowe Waterman w czarnej, metalicznej obudowie i ze złotymi elementami! 

Zestawy piśmiennicze i modne etui na długopisy 

Jak już wspomnieliśmy, do długopisu na prezent warto dobrać etui. Może to być proste zamknięcie plastikowe czy też elegancki futerał. Dobrym pomysłem będzie również zakup etui welurowego w intensywnej barwie lub wytrzymałego etui skórzanego, które z pewnością posłuży nauczycielowi przez wiele lat. 

Jeśli nadal nie wiesz, jaki długopis na prezent wybrać, możesz postawić na nasze zestawy piśmiennicze. Wiele z nich utrzymanych jest w designerskim stylu, a inne w estetyce eleganckiej. Z pewnością znajdziesz odpowiedni zestaw na upominek dla nauczyciela!