Mimo, że sztuka kaligrafii jest coraz mniej praktykowana, nie warto całkowicie o niej zapominać. Utarło się mimo wszystko, że koniec pewnego etapu edukacji warto podkreślić podarunkiem, związanym właśnie ze słowem pisanym ręcznie. Najczęściej w ręce młodego abiturienta trafiają wyszukane wieczne pióra. 

Wyjątkowy pomysł na prezent 

Aby jednak wyróżnić podarunek, warto pomyśleć o jego spersonalizowaniu. Doskonałym sposobem jest grawer na piórze. Przykłady rozmaitych grawerów można obejrzeć zarówno w Internecie, jak i również wysłać konkretne zapytanie do firmy, która je wykonuje. Przykłady ich prac z pewnością zamieszczone będą na ich stronie internetowej i okażą się dużą pomocą przy wyborze. 

Jaki grawer będzie najlepszy? 

Jeśli zastanawiasz się nad takim podarunkiem, warto zorientować się wcześniej w kilku kwestiach. W zależności od tego, co znajdować się ma na piórze, warto sprawdzić jak dużą powierzchnię macie do dyspozycji.  Dlatego też decydując się na grawer, nie powinno się przesadzać – przecież idea jest taka, aby napis był widoczny bez konieczności sięgania po szkło powiększające. Jaki może znaleźć się grawer na piórze? Przykłady wskazują, że najczęściej wybieranymi grawerami są imiona i nazwiska, ale także inicjały i istotne daty. Te wybierane są najczęściej, jeśli do dyspozycji mamy tylko górną część pióra. Jeżeli wygrawerować chcemy także dolną część, to możemy pokusić się także na cytat, czy krótką wiadomość. Jaką formę może przyjąć wiadomość jako grawer na piórze? Przykłady najpopularniejszych to oczywiście wyznania miłosne, jak również podziękowania za to, że dana osoba jest w naszym życiu. 

Co powinno znaleźć się na grawerze? 

Jeśli nie masz pomysłu, jaki powinien się znaleźć grawer na piórze, przykłady tekstów najchętniej wybieranych przez klientów znajdziesz z pewnością na stronie firmy, która zajmuje się wykonywaniem grawerów na produktach piśmienniczych. Tam też dowiedzieć się można jaką techniką wykonany jest grawer na piórze. Przykłady prac wykonanych laserowo różnią się od grawerów mechanicznych, jednak każdy z tych elementów jest wykonany z należytą starannością. 

Grawer na piórze – przykłady podarunków ponadczasowych 

Dlaczego grawery na piórach są dobrym pomysłem na prezent? Ponieważ to podarunek oryginalny, który będzie mógł posłużyć przez lata. Prawda jest bowiem taka, że mimo wszechobecnej cyfryzacji, w dalszym ciągu istotne dokumenty podpisuje się ręcznie. A przez to, że korzystamy w większości z komputerów czy laptopów, porządnych długopisów mamy w domu jak na lekarstwo – o wiecznych piórach nawet nie wspominając. Dlatego taki prezent będzie doskonałym wyborem. Jeśli do tego pojawi się na nim osobiste przesłanie, ciekawy napis czy ważna dla osoby data, z pewnością podarunek ten będzie przez długi czas przypominać o jego ofiarodawcy.  

Spersonalizowana reklama 

Jednak takie spersonalizowane pióro to nie tylko upominek. Okazuje się, że to doskonały sposób na promocje swojej firmy. Takich materiałów reklamowych jak grawer na piórze, przykłady zobaczyć można podczas różnego rodzaju targach turystycznych. W ten sposób klient poczuje się specjalnie uhonorowany i niewykluczone jest, że z chęcią powróci do oferty firmy, która podarowała mu taki gadżet reklamowy.  

Pozostaje pytanie, czy to droga inwestycja. W zależności od tego, jaki jest grawer na piórze, przykłady cen mogą się różnić – jednak w ostateczności nie wychodzi to wcale bardzo kosztownie, dlatego coraz więcej osób decyduje się na taką personalizację. Oczywiście, zanim prezent zostanie odebrany, klient na każdym etapie jest informowany o stanie projektu, zatwierdza go, a dopiero potem wysyłany jest do grawerunku.