Tampondruk – nadruk logo na długopis w technologii tampodruku

Tampodruk, inaczej nazywany tampondrukiem, to technika druku pośredniego, która polega na nakładaniu farby na powierzchnię za pomocą miękkiego, gładkiego, najczęściej silikonowego stempla, tzw. tamponu. Właśnie od tego elementu, technika ta zawdzięcza swoją nazwę. Warto podkreślić, że ta metoda znakowania wywodzi się z jednej z najstarszych technik produkcyjnego zdobienia.

Jak wygląda proces drukowania techniką tampodruku

Do wykonania wydruku w technologii tampodruku potrzebna jest farba, stempel (tampon), oraz matryca (metalowa szlifowana płytka z wyrytym lub wytrawionym wzorem).

Podczas pierwszego etapu wykonywania nadruku na tampon nanosi się farbę, po czym usuwa jej nadmiar za pomocą rakli. Ten zabieg pozwala uniknąć rozlania się farby na brzegach materiału, który zamierzamy zadrukować. Kolejny etap polega na dociśnięciu tamponu do matrycy i naniesieniu za jego pomocą farby na zadrukowywaną powierzchnię.

Tampodruk długopisy – zastosowanie techniki

Jedną z najważniejszych zalet techniki tampodruku jest możliwość nanoszenia nadruku również na powierzchnie nierówne i nieregularne. Z tego względu ta metoda zdobienia znajduje szerokie zastosowanie w produkcji bardzo zróżnicowanego asortymentu. Tampodruk wykorzystuje się m.in. do znakowania paneli czołowych sprzętu AGD i RTV, pendrivów, części samochodowych i oczywiście długopisów reklamowych z nadrukiem.

Długopisy reklamowe z nadrukiem logo w technologii tampodruku

Długopisy reklamowe mogą być elementem promocji marki, który pomoże jej zyskać wiernych klientów i jednocześnie nie nadwyręży firmowego portfela. Choć reklama za pośrednictwem długopisów nie wymaga dużych nakładów finansowych, działa bardzo długofalowo.

Zapoznaj się z naszą ofertą długopisów reklamowych z nadrukiem, które znakujemy technologią tampodruku.

tampondruk