Zyskujące z roku na rok na popularności długopisy ekologiczne to prosty sposób na to, by pozytywnie zaskoczyć klientów. Tego rodzaju gadżety reklamowe wyróżniają się nie tylko ciekawym designem, ale również charakteryzują się dużą wytrzymałością. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że wiele z nich powstaje z materiałów biodegradowalnych lub surowców pozyskanych z recyklingu.

Długopisy ekologiczne zazwyczaj mają minimalistyczny i gustowny design, jednak wbrew pozorom klienci, którzy zdecydują się na promocję firmy za ich pośrednictwem, mają niemałe pole wyboru odpowiedniego modelu. Podstawowy podział długopisów ekologicznych rozróżnia projekty wykonane z określonych tworzyw – drewniane, bambusowe oraz papierowe.

Długopisy ekologiczne drewniane

Drewno ma wiele zalet, które sprawiają, że jest chętnie wykorzystywane w rozmaitych branżach, w tym również w dziedzinie reklamy. Przede wszystkim okazuje się bardzo wytrzymałe, co sprawia, że wykonane z niego długopisy ekologiczne odgrywają swoją sprzedażową rolę przez długi czas. Nie można mu ponadto odmówić eleganckiego i ponadczasowego wyglądu. Plastyczność drewna pozwala tworzyć obudowy w wielu kształtach i rozmiarach, a nowoczesne techniki znakowania umożliwiają nanoszenie nadruków i grawerunku.

Długopisy ekologiczne bambusowe

Popularnym naturalnym tworzywem, z którego wykonuje się odbudowy do długopisów ekologicznych jest bambus, który pozwala stworzyć gadżety reklamowe, wyróżniające się niepowtarzalnym wyglądem. Przyjemna w dotyku gładka powierzchnia bambusa zapewnia najwyższy komfort użytkowania długopisu ekologicznego. Co więcej, naturalny wygląd tego materiału pięknie komponuje się z metalowymi elementami, tworząc nietypowe połączenie, które pozwala wyróżnić się z całego tłumu akcesoriów promocyjnych.

Długopisy ekologiczne papierowe

Jednymi z najciekawszych gadżetów w ofertach producentów są długopisy ekologiczne wykonane z papieru. Tego rodzaju przybory są niezwykle lekkie, ale przy tym wystarczająco wytrzymałe, by skutecznie pełnić funkcję nośnika reklamy. Dużym atutem jest również ich atrakcyjna cena. Warto przy tym podkreślić, że papierowe długopisy ekologiczne są dostępne nie tylko w odcieniu naturalnego drewna, ale w całej feerii różnorodnych, intensywnych kolorów. Dzięki temu łatwo dopasować je do identyfikacji wizualnej marki.

Trend życia w zgodzie z naturą jest bardzo popularny już od kilku lat i wciąż zyskuje nowych wyznawców. Jego duże znaczenie objawia się w wielu dziedzinach życia i w wielu branżach – w tym również marketingowej. Stawiając na naturalne gadżety, takie jak długopisy ekologiczne, można zbudować pozytywny wizerunek marki i zyskać wielu oddanych jej klientów.