Dlaczego rysowanie ołówkiem ma więcej sensu niż rysowanie długopisem?

Rysować można praktycznie wszystkim, co zostawia jakikolwiek ślad. Kredkami, ołówkami, długopisami, pastelami, węglem – możliwości jest mnóstwo. Jednak niektóre z narzędzi są lepsze od innych. Dlaczego? Bo o ile podstawowe efekty osiągniemy niezależnie od tego, czym będziemy się posługiwać, to odpowiednio wycieniowany obraz uzyskamy za pomocą ołówków właśnie.

[…]

Jaki ołówek do szkicowania i do nauki rysunku będzie odpowiedni?

Czy lepiej rysować ołówkami miękkimi czy twardymi? Od jakiego typu ołówka zacząć przygodę z rysowaniem? Czy docelowo powinno się zaopatrzyć w większą liczbę narzędzi? Jak w ogóle zacząć rysować i czy jest to nam do czegokolwiek potrzebne? Jaki ołówek do rysowania będzie najbardziej odpowiedni?

[…]

Czy istnieje jeden sposób na to, jak ładnie pisać?

Czy da się nauczyć ładnie pisać? Co właściwie oznacza to, że ktoś ładnie pisze? Czy dzisiaj łatwo zachować tę umiejętność? Jakie niebezpieczeństwa czyhają dzisiaj na tych, którzy chcą ładnie pisać? Jaki wpływ ma na sposób pisania to, czy jesteśmy osobami praworęcznymi czy leworęcznymi i czy w ogóle ma jakikolwiek?

[…]

Kiedy wynaleziono długopis?

Posługujemy się nimi na co dzień. W szufladach mamy rozmaite rodzaje, a niektórzy z nas mają tendencję do gromadzenia nawet tych, które już dawno nie działają. Długopisy, bo o nich mowa, to najpopularniejsze narzędzia piśmiennicze na świecie. Jednak jaka jest ich historia i kiedy właściwie powstał pierwszy długopis? Kto ich używał i dlaczego prześcignęły pióra wieczne?

[…]

Budowa długopisu – z czego składa się to narzędzie piśmiennicze?

Z czego właściwie składa się długopis? Co sprawia, że – mówiąc wprost – działa jak należy? Które części są niezbędne i z jakiego powodu? To nie fizyka kwantowa, ale warto wiedzieć, z czego składa się narzędzie piśmiennicze, z którego korzystamy prawdopodobnie najczęściej.

[…]

Upominki reklamowe, czyli sposób na relacje z Klientem

Jaka forma reklamy jest w tym momencie skuteczna? Kiedy odbiór informacji następuje głównie za pomocą Internetu, trudno o coś namacalnego. O uwagę potencjalnych Klientów biją się setki usługodawców w tym samym momencie. Jak utrzymać przy sobie Klienta i nie odstawać od konkurencji? Trzeba sprawić, by z jakiegoś powodu pozytywnie nas zapamiętał. Upominki reklamowe to sprawdzony sposób na zwiększenie swoich szans na powrót Klienta.

[…]

Atrament – co to jest i dlaczego zrewolucjonizowało podejście do pisania?

Atrament jest znany ludzkości od co najmniej czterech tysięcy lat, ale dopiero wynalazek pewnego przedmiotu w XX wieku sprawił, że pod strzechy trafiło narzędzie piśmiennicze umożliwiające zostawianie znaków na kartce w sposób łatwiejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Chodzi oczywiście o długopis. Jednak byłby on niczym bez atramentu właśnie. Czym zatem jest ta substancja?

[…]

Pomysły na grawer – na co się zdecydować?

Grawerowanie narzędzi piśmienniczych to popularny zwyczaj, choć należy pamiętać o kilku kwestiach, kiedy decydujemy się na wybór tej usługi dodatkowej. Lepszy bowiem brak graweru, niż coś wybranego naprędce bądź na siłę. W końcu chodzi nam o docenienie obdarowywanej osoby, więc lepiej, żeby obyło się bez faux pax.

[…]

Jak poprawnie trzymać długopis i co to właściwie znaczy?

Poprawne trzymanie długopisu nie jest czymś, nad czym myślimy codziennie, bo przecież łapiemy go odruchowo. A jednak – czy sposób, w jaki piszemy jest na pewno najbardziej odpowiedni dla naszej dłoni? Może inny chwyt sprawiłby, że pisanie tak nas nie męczy? Źle ustawione pióro od razu daje nam “sygnał”, natomiast długopis znosi wiele. Czy warto?

[…]

Długopis czy pióro – co wybrać? Jakie są wady i zalety?

Od najmłodszych lat jesteśmy oswajani raczej z obecnością długopisów w najbliższym otoczeniu, są to najbardziej powszechne narzędzia piśmiennicze na świecie. Pióro jest prezentowane w popkulturze, jako domena ludzi światłych i, zazwyczaj, o wyższym statusie społecznym. W istocie oba narzędzia są dostępne dla wszystkich, chociaż każde z nich ma swoje wady i zalety. Wybór między piórem a długopisem sprowadza się ostatecznie do kwestii wygody i tego, jak podchodzimy do pisania.

[…]