Co kupić na prezent dla promotora?

Prezent dla promotora stanowi swoiste zwieńczenie trudnego i intensywnego procesu pisania pracy licencjackiej, magisterskiej lub doktorskiej. Dobrym zwyczajem jest wręczenie wtedy drobnego upominku opiekunowi naszej pracy – czym się kierować przy jego wyborze?

[…]

Różne rodzaje ołówków – co warto o nich wiedzieć?

Różne rodzaje ołówków potrafią zaskoczyć spektrum swoich zastosowań – wydawałoby się jednak, że w dobie błyskawicznie postępującej technologii, tak wiekowe narzędzie odejdzie w zapomnienie. A jednak w dobie rysików, tabletów czy kompletnych stacji graficznych ma się on lepiej niż dobrze- sprawdźmy zatem, czego możemy się o nim dowiedzieć.

[…]

Długopisy reklamowe, czyli sprawdzony sposób na budowę świadomości marki

Namacalny dowód istnienia firmy manifestuje się zwykle metkami czy oznaczeniami na produktach – co jednak kiedy świadczymy usługi, których dotknąć nie można albo nie zatkniemy na nich szyldu? Wystarczy spojrzeć do szuflady i naszym oczom być może ukażą się długopisy firmowe kancelarii, firm budowlanych, gazet czy radiostacji. Skąd się tam wzięły? Sami nie pamiętamy, ale rozpoznajemy nazwy, jakie na nich widnieją.

[…]

Jak księgować gadżety reklamowe?

Firmowe długopisy są gadżetami, które zawsze wywołują podobne, sympatyczne wrażenie – oto mamy przed sobą przedmiot, który świadczy o istnieniu i stabilności jakiejś firmy. Oczywiście, jest to wrażenie oparte na skali mikro postrzegania danego przedsiębiorstwa, ale wystarczy, jeśli logo widzimy pierwszy raz. Jeśli prowadzisz biznes, warto zainwestować w tę formę reklamy. A czy można wpisać ją w koszty? Zobaczmy.

[…]

Dlaczego rysowanie ołówkiem ma więcej sensu niż rysowanie długopisem?

Rysować można praktycznie wszystkim, co zostawia jakikolwiek ślad. Kredkami, ołówkami, długopisami, pastelami, węglem – możliwości jest mnóstwo. Jednak niektóre z narzędzi są lepsze od innych. Dlaczego? Bo o ile podstawowe efekty osiągniemy niezależnie od tego, czym będziemy się posługiwać, to odpowiednio wycieniowany obraz uzyskamy za pomocą ołówków właśnie.

[…]

Jaki ołówek do szkicowania i do nauki rysunku będzie odpowiedni?

Czy lepiej rysować ołówkami miękkimi czy twardymi? Od jakiego typu ołówka zacząć przygodę z rysowaniem? Czy docelowo powinno się zaopatrzyć w większą liczbę narzędzi? Jak w ogóle zacząć rysować i czy jest to nam do czegokolwiek potrzebne? Jaki ołówek do rysowania będzie najbardziej odpowiedni?

[…]

Czy istnieje jeden sposób na to, jak ładnie pisać?

Czy da się nauczyć ładnie pisać? Co właściwie oznacza to, że ktoś ładnie pisze? Czy dzisiaj łatwo zachować tę umiejętność? Jakie niebezpieczeństwa czyhają dzisiaj na tych, którzy chcą ładnie pisać? Jaki wpływ ma na sposób pisania to, czy jesteśmy osobami praworęcznymi czy leworęcznymi i czy w ogóle ma jakikolwiek?

[…]

Kiedy wynaleziono długopis?

Posługujemy się nimi na co dzień. W szufladach mamy rozmaite rodzaje, a niektórzy z nas mają tendencję do gromadzenia nawet tych, które już dawno nie działają. Długopisy, bo o nich mowa, to najpopularniejsze narzędzia piśmiennicze na świecie. Jednak jaka jest ich historia i kiedy właściwie powstał pierwszy długopis? Kto ich używał i dlaczego prześcignęły pióra wieczne?

[…]

Budowa długopisu – z czego składa się to narzędzie piśmiennicze?

Z czego właściwie składa się długopis? Co sprawia, że – mówiąc wprost – działa jak należy? Które części są niezbędne i z jakiego powodu? To nie fizyka kwantowa, ale warto wiedzieć, z czego składa się narzędzie piśmiennicze, z którego korzystamy prawdopodobnie najczęściej.

[…]