Dzięki trwałym i precyzyjnym metodom znakowania, niepozorne długopisy można wykorzystać jako imponująco skuteczne narzędzia promocyjne. Jakie nowoczesne techniki stosuje się do znakowania długopisów firmowych?

Znakowanie długopisów reklamowych za pomocą tampodruku

Tampodruk (jedna z technik druku pośredniego) jest metodą o bardzo szerokim zastosowaniu. Wykorzystuje się ją na masową skalę właśnie w znakowaniu długopisów reklamowych.

Tampodruk, zwany inaczej tampondrukiem, zawdzięcza swoją nazwę miękkiemu stemplowi – tamponowi. Za jego pośrednictwem nanosi się farbę na powierzchnię, która ma zostać zadrukowana. Metoda tampodruku ceniona jest nie tylko ze względu na swoją trwałość, ale również możliwość nanoszenia za jej pośrednictwem nadruków na nieregularne przedmioty.

Grawerowanie laserowe długopisów firmowych

Kolejna metoda znakowania długopisów firmowych to grawerowanie laserowe. Technika ta uznawana jest za jeden z najtrwalszych sposobów znakowania, który jednocześnie umożliwia tworzenie nawet skomplikowanych wzorów z drobnymi detalami.

Grawerowanie laserowe polega na wykonaniu wzorów za pomocą wiązki światła skierowanej na znakowany materiał. Wiązka światła usuwa wierzchnią warstwę tworzywa, przez co powstaje na nim określony wzór. Metoda ta doskonale sprawdza się w znakowaniu metalowych długopisów reklamowych. Dzięki niej produkuje się eleganckie gadżety reklamowe, które doskonale wpisują się w wizerunek firm, stawiających na prestiż i profesjonalizm.

Sitodruk na okrągło

Sitodruk na okrągło jest metodą, która doskonale sprawdza się w znakowaniu zaokrąglonych powierzchni, na przykład długopisów reklamowych. Warto podkreślić, że obrazy wykonane wspomnianą metodą wyróżniają się bardzo dobrą jakością, wyrazistością detali i bogactwem kolorów.

Tworzenie obrazu techniką sitodruku polega na nakładaniu wybranych kolorów wzdłuż obwodu przedmiotu. Farbę przeciska się przez siatkę z naświetlonym wzorem.

Długopisy reklamowe z nadrukiem brokatem

Nadruk brokatem doskonale sprawdza się w znakowaniu długopisów firmowych dla marek, które chcą podkreślić swój ekskluzywny lub rozrywkowy charakter. Ta wszechstronna technika polega na ozdabianiu długopisów firmowych barwnym brokatem, który nanosi się na ich powierzchnię przy pomocy przystosowanej do tego celu technologii druku. Wyróżnikiem nadruku brokatem jest efekt wypukłości, dający wrażenie trójwymiarowości.
Na koniec warto podkreślić, że metodę znakowania długopisów firmowych powinno dobierać się, uwzględniając nie tylko właściwości tworzywa, z których został wykonany długopis, ale również biorąc pod uwagę efekt, który chce otrzymać klient.

Chcesz wyróżnić swoją firmę dzięki długopisom reklamowym? W takim razie czekamy na Twój telefon!