Proste i jednocześnie bardzo praktyczne – takie są długopisy reklamowe, w które inwestuje coraz więcej firm. Jednymi z hitów ostatnich sezonów w trendach gadżetów reklamowych okazały się długopisy ekologiczne, które swoją prostą formą doskonale wpisują się w wizerunki wielu marek, reprezentujących rozmaite branże.

Z czego wykonane są długopisy ekologiczne?

Uniwersalne długopisy ekologiczne kojarzone są przede wszystkim z ponadczasową drewnianą obudową. Niemniej jednak tego typu gadżety wykonuje się również z innych tworzyw. Coraz częściej producenci stosują różnego rodzaju materiały biodegradowalne oraz surowce pochodzące z recyklingu. Do wykonania długopisów ekologicznych bardzo często służy również papier i bambus. Przykłady długopisów ekologicznych możecie znaleźć tutaj.

Reklama na długopisach ekologicznych

Zainteresowanie ekologicznymi długopisami firmowymi spowodowane jest między innymi tym, że tego rodzaju gadżety reklamowe przykuwają uwagę swoją ciekawą estetyką. A przecież możliwość wyróżnienia się w marketingu jest niezwykle istotna. Co więcej prosta forma długopisów ekologicznych sprawia, że okazują się one bardzo uniwersalne – istnieje małe prawdopodobieństwo, że ich wygląd będzie kłócić się z kolorami firmowymi lub formą logo.

Dzięki współczesnym technologiom znakowania istnieje możliwość nanoszenia na długopisy ekologiczne nawet rozbudowanych grafik. Szczególnie zalecaną metodą okazuje się grawerowanie laserowe, które gwarantuje nie tylko niezwykłą precyzję, ale również doskonałą trwałość.

Długopisy ekologiczne a dobro środowiska

Dzisiaj ochrona środowiska jest już czymś znacznie więcej niż chwilowym trendem na bycie eko. Ludzie przykładają coraz większą wagę do dbałości o naszą planetę, a również wiele marek podkreśla swoją proekologiczną postawę. W strategię wizerunkową takich firm doskonale wpisują się długopisy ekologiczne, których produkcja nie jest destrukcyjna dla planety ziemi, o którą powinniśmy troszczyć się nieustannie.

Interesują Cię skuteczne gadżety reklamowe dla Twojej firmy, które będą stanowić spójny element jej identyfikacji? Koniecznie sprawdź naszą ofertę długopisów ekologicznych!